Komunikat nr 1 / 2023

Pragniemy poinformować, że fundacja ad vocem rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji projektu edukacyjnego pt. „Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?” realizowanego w ramach 3-letniego programu NOWEFIO2023 z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, celem projektu jest edukacja szeroko pojętej społeczności małopolskiej w zakresie rozpoznawania, skutecznej pomocy i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. W edycji na 2023 rok zaplanowano dwie kampanie społeczne: „11 – nie bądź obojętny”, której celem jest zwrócenie uwagi na dramat dzieci krzywdzonych oraz „Mamo, nie krzywdź. Profilaktyka FAS”, która promuje wiedzę na temat szkodliwych skutków spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie 52-godzinny cykl szkolenia dla grupy 40 osób zawodowo pracujących z dziećmi lub na ich rzecz: pedagogów szkolnych, nauczycieli, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, pielęgniarek, kuratorów, pracowników socjalnych itp., osób pracujących w szkołach, przedszkolach, żłobkach, placówkach opiekuńczo – wychowawczych, świetlicach, placówkach pomocy społecznej i innych placówkach pracujących na rzecz dzieci.

52-godzinny program edukacyjny składa się z 3 bloków tematycznych: medycznego, psychologicznego, prawnego i obejmuje 26 godzin wykładów, 26 godzin warsztatów oraz 4-godzinne seminarium. Wykłady i warsztaty odbywać się będą w dni robocze, na ogół raz w tygodniu w godzinach od 8:30 do 15:00, a seminarium i konferencja podsumowująca w jedną z sobót na przełomie czerwca i lipca.

Wykładowcami i trenerami są doświadczeni i szanowani w swoich środowiskach lekarze, psycholodzy, prawnicy i terapeuci.
Szkolenie ma rekomendację Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Udział w szkoleniu i materiały szkoleniowe są bezpłatne.

Szczegóły realizacji projektu, harmonogram oraz zasady rekrutacji przekażemy w kolejnych komunikatach.

Zapraszamy!

Anna Grajcarek
Prezes Fundacji ad vocem

Przewiń do góry Skip to content