Kolejna edycja szkoleń pt. „Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?”

Pragniemy poinformować, że fundacja ad vocem rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji projektu edukacyjnego pt. „Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?” realizowanego w ramach 3-letniego programu NOWE FIO 2022 z Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, celem projektu jest edukacja szeroko pojętej społeczności małopolskiej w zakresie rozpoznawania skuteczniej pomocy i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

W edycji na 2022 rok zaplanowano 2 kampanie społeczne : „Jedenaste-nie bądź obojętny„, której celem jest zwrócenie uwagi na dramat dzieci krzywdzonych oraz „Mamo, nie krzywdź„, która promuje wiedzę na temat szkodliwych skutków spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży.

W ramach projektu, przeprowadzony zostanie 52-godzinny cykl szkolenia dla grupy 40 osób zawodowo pracujących z dziećmi lub na ich rzecz: pedagogów szkolnych, nauczycieli, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, pielęgniarek, kuratorów, pracowników socjalnych, osób pracujących w szkołach, przedszkolach, żłobkach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, świetlicach, placówkach pomocy społecznej i innych placówkach pracujących na rzecz dzieci.

52-godzinny program edukacyjny składa się z trzech bloków tematycznych: medycznego, psychologicznego i prawnego, i obejmuje 26 godzin wykładów, 26 godzin warsztatów oraz 4-godzinne seminarium. Wykłady i warsztaty odbywać się będą w dni robocze, na ogół raz w tygodniu, w godzinach od 8.30 do 15.00, a seminarium i konferencja podsumowująca w jedną z sobót. Wykładowcami i trenerami są doświadczeni i szanowani w swoich środowiskach lekarze, psycholodzy, prawnicy i terapeuci.  

Udział w Szkoleniu jest bezpłatny!
Zapraszamy

Przewiń do góry Skip to content