„Jedenaste: nie bądź obojętny! – zapraszamy na konferencję online

Serdecznie zapraszamy na konferencję online pod hasłem: „Jedenaste: nie bądź obojętny!”. Konferencja jest uzupełnieniem 50-godzinnego szkolenia w ramach projektu FIO2020 „Jak przerwać dramat dzieci krzywdzonych?”. Uczestnicy szkoleń wiedzą już, że przemoc ma wiele twarzy, a dziecko bez pomocy osoby z zewnątrz nie potrafi samo wydostać się z kręgu rodzinnego koszmaru. Bierność społeczeństwa często doprowadza do tragedii, które na krótko przykuwają uwagę mediów. Tymczasem umiejętność odczytania symptomów, znajomość prawa i psychologii, daje nam narzędzia do skutecznego działania i udzielania pomocy krzywdzonym dzieciom. Tematy prelekcji staraliśmy się tak dobrać, by dodatkowo poszerzyły wiedzę na temat przemocy wobec dzieci i młodzieży. Pojawią się zatem m.in. wykłady na temat cyberprzestępczości, diagnostyki FASD, nieodwracalnych skutków przemocy fizycznej i zespołu dziecka potrząsanego. 

Konferencja odbędzie się 14.11 w godzinach 15-18. Po części wykładowej odbędzie się dyskusja na chacie z udziałem uczestników. Gorąco zapraszamy do wyrażania swoich opinii i zadawania pytań!

PROGRAM:
15.00 – 15.30 Cyberprzestępczość i zagrożenia w sieci – podinspektor Wojciech Chechelski, Małopolska Policja
15.30 – 16.00 Zespół dziecka potrząsanego – neuropsycholog Anita Franczak, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
16.00 – 16.30 FASD – niepełnosprawność ukryta – dr Katarzyna Dyląg – Centrum Diagnostyki FASD, Wojewódzki Szpital Dziecięcy Św. Ludwika w Krakowie
16.30 – 17.00 Skutki maltretowania w dzieciństwie – prof. Stanisław Kwiatkowski, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
17.00 – 18.00 – dyskusja

Jeśli chcesz wziąć udział w konferencji, napisz do nas: kontakt@advocem.org.pl

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze srodków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerem projektu jest Gmina Kraków. Patronat medialny objął „Głos seniora”.

Przewiń do góry Skip to content